Кабінет міністрів схвалив і передав до Верховної Ради законопроєкт «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пільг з оплати проїзду та інших пільг».
Його суть – монетизувати пільги на проїзд для деяких категорій українців. Так що в разі ухвалення закону громадянам замість пільг виплачуватимуть грошові компенсації.
Що передбачено документом?
Законопроєкт передбачає, що пільговикам, які мають право на безкоштовний проїзд у громадському транспорті, буде нараховуватися грошова компенсація. Повноваження щодо визначення її розміру та порядку надання делегують місцевій владі. У законопроєкті немає жодних цифр не зазначено – скільки поїздок на місяць компенсуватимуть і якою приблизно сумою.
При цьому скасують обов’язкове пред’явлення посвідчень і безкоштовний проїзд за пред’явлення пільгового посвідчення, а також штрафи за невмотивовану відмову від перевезення пільговиків.
Монетизація пільг може стосуватися:
- осіб з інвалідністю та тих, хто їх супроводжує;
- реабілітованих осіб;
- осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи;
- жертв нацистських переслідувань;
- військових, ветеранів війни та військової служби;
- осіб з інвалідністю внаслідок війни;
- батьків військовослужбовців, які загинули (зникли безвісти) під час служби;
- учасників бойових дій та осіб, прирівняних до них;
- осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною;
- ветеранів праці, осіб, які мають особливі трудові заслуги перед Батьківщиною;
- багатодітних сімей та дітей із таких родин.
Крім компенсації за проїзд, цим категоріям українців також можуть виплачувати грошову компенсацію за позачергове встановлення телефону, знижку на оплату комунальних послуг, позачергове користування всіма послугами зв’язку.
Якщо закон ухвалять, він набуде чинності 1 січня 2023 року.